Reklama:

Soutěž ve street workoutu Battlemania 2017 - informace

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ohlédnutí za soutěží ve street workoutu Battlemania 2016
[Text: Tomáš Vágner] Druhý ročník soutěže ve street workoutu Battlemania 2017 se bude konat v Mělníku již v červnu. Tuto soutěž, kterou pořádá místní sportovní tým Workout Mělník, z. s., si můžete představit jako workoutovou soutěž neboli battle, kde se mezi sebou jako soutěžící utkají jak muži, tak ženy. Svými výkony budou bojovat o krásné ceny, poháry a medaile. Přijďte si zasoutěžit i Vy!

Datum: 17. června 2017
Kde: ulice Karolíny Světlé 595, Mělník (areál dopravního hřiště) - street workout park RVL13 (mapa zde)
Registrace na místě: 8:30 - 10:00 + přes formulář na oficiálním webu
Trvání akce: od 10:30 do 18:00

Disciplíny

Freestyle (do 75 kg, 75 - 85 kg,  nad 85 kg) + ženy

Muscle-ups (pouze jedna váhovka) + ženy

Weighted (do 75 kg, 75 - 85 kg, nad 85 kg) + ženy

Jelikož byl první ročník velice úspěšný a měl pozitivní ohlasy od kamarádů, soutěžících a návštěvníků, rozhodli jsme se, že uděláme maximum pro to, abychom s organizací této akce i nadále pokračovali. Na to, jak soutěž probíhala loni, se můžete podívat na videu nebo na fotkách.

Pro letošní ročník 2017 se nám podařilo domluvit stejné i nové sponzory, bez kterých by tento projekt nemohl nikdy vzniknout a nadále pokračovat. Akci sponzorujeme hlavně z vlastních finančních zdrojů spolku ve spolupráci s městem Mělník. Letos jsme nově přidali tři váhové kategorie, tj. do 78 kg, 78 - 85 kg a nad 85 kg. U disciplíny Weighted jsme přidali pro komplexnost i pistol squats neboli dřep na jedné noze se závažím, aby soutěžící cvičili celé tělo. "Pistole" jsme zvolili, protože jsou kalistenice blíže než klasický dřep. U mužů bude přidaná váha 24kg kettlebellem a u žen 12kg.

Změna je také u disciplíny Muscle-ups, kdy porotci nebudou soutěžícího zastavovat fyzicky, jako tomu bylo u prvního ročníku, ale mohou pouze slovně upozornit. Pauza v dolní pozici v propnutých loktech bude minimálně 1 sekunda. Disciplína Freestyle zůstává, co se týče pravidel a hodnocení, stejná jako minulý rok.

Pravidla a hodnocení


Pravidla včetně hodnocení všech disciplín máme vypsaná na oficiálním webu. Tato pravidla, která jsme společně s porotci nastavili již v prvním ročníku, soutěžící přijali velice pozitivně. Ve stanovení těchto striktních pravidel jsme vlastně na české street workout scéně tak trochu průkopníky, posléze je použili organizátoři pro své další podobné akce tohoto typu jako například na MČR ve freestyle.

Porota


Porota se pro letošní ročník lehce pozmění, ale zůstává i nadále velice kvalitní a přátelská k soutěžícím. Zůstává opět zpětná vazba rozhodčí-soutěžící, což se skvěle osvědčilo. Budeme rádi, když soutěžící po svém výkonu přijde k porotcům a vyslechne si jejich názory. Jména postupně zveřejníme.

Doprovodný program

V rámci akce se mohou diváci a soutěžící těšit na pestrý doprovodný program, který budeme mít sestavený převážně ze street sportů. Diváci opět uvidí dechberoucí výkony soutěžících. Celou akci bude opět moderovat skvělý Matěj Landecký z firmy RVL13, která nám před dvěmi lety postavila kvalitní hřiště. Matěj dokáže návštěvníky vtáhnout do atmosféry workoutu a perfektně vysvětlit základní i pokročilé prvky, které soutěžící předvádějí. Komu jde o zajímavé hosty, může se těšit na velká jména a tváře street workoutu a fitness. Pro každého návštěvníka máme připravené samolepky s logem akce, stejně jako naše týmové. Pro soutěžící opět budeme mít vodu, energy tyčinku, magnesium a zajímavé ceny. Novinek bude na akci více, ale nechte se zatím překvapit, postupně Vás budeme informovat.

Tento projekt si dal za cíl motivovat mladé lidi ke cvičení a pohybu. Byli bychom rádi, aby akce probíhala každý rok v přátelském duchu, tudíž se snažíme přistupovat k eventu zodpovědně a kvalitní formou. Jdeme prostě cestou kvality, ne kvantity, cestou sdružení komunity tohoto životního stylu, kde si můžete, pokud chcete, i zasoutěžit. Nejde nám až tak o to, jestli budeme mít na akci známé osobnosti a hosty, ale o to, aby si každý návštěvník, který k nám přijede, užil tento den s komunitou street workoutu a mohl se tak setkat se svými kamarády z různých koutů České a Slovenské republiky.

Startovné pro soutěžící je 150 Kč, částka minimálně pokrývá náklady na akci a možnost soutěžit ve všech disciplínách. Vstupné je dobrovolné.

Budeme moc rádi, když si opět uděláte čas a 17. června vytvoříme jednotnou komunitu tohoto krásného životního stylu a sportu, kterým je street workout.

Sledujte událost na FB a webové stránky, kde budou přibývat důležité informace.


Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLenka Strolená - trénink před mistrov...
cb490763 (16:00) • Tyhle sportovní podprsenky to je peklo... kdo se má soustředit pak na to co v tom videu...
magazínFyzioterapeut radí: Rameno (II.) - ar...
Skinn3r (11:32) • A co začít doplňovat ve vyšších davkach minerály jako je například Vincentka a další kd...
magazínFyzioterapeut radí: Rameno (II.) - ar...
powerplateau (20:33) • Hezký článek. Skvěle popisuje fakt, že artrotické změny v žádném případě nekorelují s b...
magazínJakub Prchal - trénink nohou
thaarm (23:18) • Hlas ako Karel Gott *1*
magazínRonnie Coleman o odložené operaci
Xavnajdak (22:04) • Bicepsova žila objemnejšia než nohy. Klobuk dole pred nim co v zivote dokazal, ale takt...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra