Reklama:

Universal Czech 2016 - kdo se stane univerzálním Čechem?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Závod, který prověří fyzickou a psychickou odolnost, ale i všestrannost závodníků, to je Universal Czech. Šplh na laně, výdrž, vytrvalostní běh, sprint, švihadlo, plavání, shyby a na závěr 10 kilometrů běhu Universal Run proložených po každém kilometru kliky, dřepy, angličáky a výpady. Ten, kdo tohle všechno zvládne, obdrží právoplatně titul Universal Czech 2016.

Závod se uskuteční 24. září ve Sportovním centru Nymburk. Start je naplánován na 9:00.

Princip akce spočívá v několikahodinovém cvičení s vlastní vahou. Závod Universal Czech patří k těm nejkomplexnějším a je navržen tak, aby překážky zkoušely kondici i psychickou odolnost účastníků. Na začátku proběhne společný Boot Camp, po kterém musí všichni účastníci splnit všechny stanovené disciplíny, nebo alespoň jejich penalizace.

Čeká na Vás okruh 400 metrů do časového limitu, shyby, šplh 5 metrů na laně, minuta a půl skákání přes švihadlo nebo plavání 25 metrů pod vodou na jeden nádech. Máme pro Vás i český bonus v podobě zvedání sudu piva nad hlavu, ženy k pasu. A to je jen malá ochutnávka ze všech disciplín, kterými si účastníci musí projít, aby se mohli na závěr postavit na start desetikilometrového závodu s překážkami Universal Run.

Celý koncept vymyslel mentální trenér a osobní kouč vrcholových sportovců Jiří Kastner. "V praxi běžně pracuji s emocemi a psychikou sportovců a někdy je třeba zvolit extrémně tvrdý přístup. Odměnou je pak mým svěřencům dramatický nárůst sebevědomí, vnitřní síly a radikální zvýšení fyzického výkonu i dalších faktorů důležitých na cestě za vítězstvím," vysvětlil Kastner.

Závod Universal Czech v sobě všechny tyto aspekty spojuje. Díky různorodosti disciplín si účastníci vyzkouší, kam sahají jejich fyzické hranice, jakou mají psychickou odolnost a jestli jsou namotivovaní dostat ze sebe maximum.

Startovné činí 800 Kč pro jednotlivce, 600 Kč pro jednotlivce v týmu, který má tři a více členů. Za cenu 500 Kč je možné absolvovat pouze Universal Run. Část startovného přihlášených sportovců putuje nadačním fondům STK pro chlapy a Ruce na prsa, účastníci tak podpoří boj proti rakovině.

Maximální počet účastníků je omezen na 300 běžných registrací, 30 sportovců v kategorii Elite a 3 VIP sportovní hosty, kteří můžou soutěžit v kategoriích ženy, muži do 40 a 40+ a týmy. Ve hře jsou tedy tituly Universal Czech Man 2016, Universal Czech Woman 2016 nebo Universal Czech Team 2016.

Tak nebuď srab, přihlas se taky a dokaž všem, že máš na to být univerzálním Čechem!

Celý závod je letos poprvé součástí akce České národní hry, na kterou jsme kromě firemních týmů pozvali také univerzitní týmy a veřejnost. Událost jsme proto přejmenovali z původních Českých firemních her. Akce se uskuteční 23. - 24. září 2016 ve sportovním areálu v Nymburku, kde na Vás čeká pestrá škála disciplín. Mezi nejoblíbenější patří beach volleyball, letní biatlon, tenis, Crazy Bubbles, nohejbal nebo Team Golf.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 20 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra