Reklama:

Army Run: 15 kilometrů na
Ještědu a převýšení 350 metrů zdolány za dvě hodiny

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář extrémních závodů pro rok 2016
Extrémní závody: Army Run - představení
Při sestavování překážek hledáme rovnováhu mezi obtížností a zábavností, říká bývalý voják o Army Runu

Hora Ještěd zažila svůj první velký závod ARMY RUN. Vůbec nejnáročnější závod celé letošní série zdolal za dvě hodiny a deset minut Bohuslav Šála. S tímto časem uběhl 15 kilometrů a zdolal 60 překážek - fyzických i psychických.

Náročně podmínky závodu navíc ztížil i noční déšť, který terén rozbahnil. Proto dal závod zabrat i zkušeným běžcům. Obtížnost trati spočívala také v tom, že převýšení na 15 kilometrech dosáhlo 350 metrů,“ popsal Martin Liška, jeden ze zakladatelů ARMY RUN. Na Ještědu byla kromě nejnáročnějšího závodu ARMY s patnáctikilometrovou délkou nachystaná i méně náročná varianta CIVIL s délkou pěti kilometrů a 20 překážkami.

Co se výsledkové listiny týče, nejtěžší závod s označením ARMY zvládli mezi týmy nejlépe Tantum Monstra (2 hodiny a 29 minut). Tým tvořil již zmíněný Bohuslav Šála společně s Josefem Babákem. Mezi ženami zvítězila Veronika Vytinová s časem 2 hodiny a 47 minut.

Výrazně kratší trať CIVIL nejrychleji uběhl Vladislav Joska s časem 1 hodina a pět minut. V týmech zvítězili za SRTG Kolín A Roman Uhlík a Štefan Cingel s časem 1 hodina a 22 minut. Mezi ženami byla nejlepší Andrea Ovsíková s časem 1 hodina a 39 minut. Obou závodů se zúčastnilo celkem 600 běžců.

Sérii ARMY RUN letos čeká již poslední závod, a to přímo v hlavním městě. Poběží se 15. října. "Závod v Praze nebude klasickým extrémním městským “runem“, na závodníky čeká nálož minimálně 40 překážek a minimálně 10 kilometrů, jak jsou u trati NATO zvyklí. To vše za úžasné scenérie našeho hlavního města Prahy,“ přiblížil Liška.

Stejně jako na všech závodech ARMY RUN, i v Praze čeká závodníky armádní atmosféra, kterou podpoří profesionální vojáci. Opět bude třeba zdolávat kombinaci fyzických a psychických překážek jako štěkot psů, plazení se v příkopu s bahnem pod ostnatým drátem, pojídání červů a podobně. Kromě nových překážek organizátoři chystají i možnost přednostního startu.

Říkáme tomu elitní vlny. To znamená, že lidé, kteří se do nich za drobný příplatek zaregistrují, poběží mezi prvními. Získají výhodu v tom, že u překážek budou jako první a překážky budou mít čisté, protože ještě nebudou špinavé od bláta po jiných závodnících,“ vysvětluje Liška. Každý běžec, který závod dokončí, se může v cíli těšit na medaile, takzvané "Dog Tags".

Registrace na závod v Praze jsou stále k dispozici na adrese: www.armyrun.cz.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 45 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOperace Ronnieho Colemana odložena?
Arnold Strong (23:42) • Zjisti více o tom Colemanovi
magazínWilliam Bonac 6,5 týdne před Arnold C...
ironfighter (21:27) • V jeho pripade je dost tezke se zlepsit viditelne. Ma na sobe hodne pekne pripravene hm...
magazínWilliam Bonac 6,5 týdne před Arnold C...
Zodiak411 (21:06) • Jsem zvědav jak si povede proti němu Wolf. Podle toho, co se na instagramu objevilo má...
magazínBrittney O´Veal: současná forma ameri...
jnerez (06:25) • Źe by se s těmi soutěžemi kulturistek blýskalo na lepší časy? Jinak na netu jsou lepš...
magazínZapomenutí siláci (I.): Gustav Frište...
johny c (15:31) • Nedávno jsem o něm četl v řeznicko-uzenářském deníku. Jeho životním příběhem jsem byl n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra