Na Balaton Open Throwdown 2016 závodili i Češi

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Maďarský crossfitový závod Balaton Open Throwdown je pro českého suchozemského crossfitera přitažlivý už tím, že se koná u moře na jedné z největších a nejoblíbenějších pláží Balatonu. Vidina koupání a slunění na Siofok Beach sem přilákala i početnou spřátelenou skupinu československých atletů, z nichž někteří přijeli závodit, ostatní relaxovat a podpořit své soutěžící kamarády.

"Letní trip na Balaton s naší crew je už tradice, letos jsme tam vyrazili potřetí," prozrazuje člen brněnské bandy Miroslav "Mikec" Poláček, který se dvakrát společného výjezdu zúčastnil jako člen podpory. Letos se ale rozhodl na Balaton Open Throwdown závodit, stejně jako jeho kolegové z gymu CrossFit New Park Tomáš "Poli" Polášek, Jakub Dusík a Matěj Vránek.

Závod byl pro zúčastněné Brňáky nejen sportovní výzvou. Veškerá komunikace před závodem i závod samotný totiž probíhal jen a pouze v maďarštině, takže se čeští účastníci mohli občas jen domnívat, co se po nich chce nebo co se bude dít dál. "Nakonec jsme si nějak poradili, pomohla i slovenská část výpravy, která nám alespoň něco při briefingu tlumočila," okomentoval trable s jazykovou bariérou Miroslav Poláček.

Vzhledem k tomu, že dlouho nebylo jasné, jestli crossfitový závod Balaton Open Throwdown bude součástí akce Scitec Muscle Beach, otevřel nakonec organizátor pouze jednu kategorii s postupně rostoucí obtížností workoutů. Na startu se tedy objevili závodníci různých výkonnostních úrovní. Ti nejlepší se museli propracovat do finále přes tři vyřazování. První vyřazování nastalo hned po 2. WODu a do dalšího klání pustilo 50 mužů a 30 žen. Druhé vyřazování následovalo po 3. WODu, to omezilo startovní pole na 30 mužů a 20 žen. Do finále po 4. WODu proklouzlo už jen 12 nejlepších mužů a 10 nejlepších žen.

pro ženy: 40 / 50 / 60 / 70 kg

Jelikož byly soutěžní workouty zveřejněny už týden před soutěží, mohli si je čeští atleti předem vyzkoušet a odhadnout své možnosti. "Za sebe jsem věděl, že do třetího WODu už se asi nepodívám, takže jsem šel do závodu s tím, že musím všechno nechat v těch prvních dvou," prozrazuje svou strategii Mirek Poláček. Na vrub svého výkonu dodává: "Oba workouty jsem dal na závodech nejlépe ze všech svých pokusů, takže jsem spokojený. Je tedy pravda, že když jsem během prvního WODu několikrát potkal Pukieho (crossfiťáci ví...), přemýšlel jsem, že odstoupím. Naše crew mi ale spravila hlavu, takže jsem pokračoval a nakonec jim za to děkoval."

Miroslav Poláček aka "Mikec" získal na Balaton Open Throwdown 51. místo, další brněnský drak Tomáš "Poli" Polášek se zapsal na 53. příčku. Matěj Vránek se umístil na 34. stupni žebříčku a nejlepšího výsledku z Čechů dosáhl svým 19. místem Jakub Dusík.

• 20 thrusters 43 / 30 kg

Pro Jakuba byla soutěž Balaton Open Throwdown jeho prvním individuálním závodem v zahraničí, ovšem uvedl se hned na výbornou. Také on sám byl se svým výkonem spokojen. "Potěšilo mě, že jsem dokázal porazit nejen ostatní atlety, ale i sebe samého, a to značným rozdílem," nechal se slyšet Kuba, který za pro něj nejlepší workout závodu označil semifinálový WOD složený z muscle-upů na hrazdě a cleanů & jerků s 80 kg.