Reklama:

CrossFit: Reebok CrossFit Games 2016 - výsledky po WOD 16.4

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Čtvrtý WOD soutěže Open 2016 byl opravdu vydatným soustem už od pohledu. Výčet 55 mrtvých tahů, 55 wall ballů, 55 calorie row a 55 hand stand push-upů už dokáže vyděsit. Ovšem Julii Abildgaard se kolena neroztřásla a během 13 minut AMRAPu nastřílela 318 opakování, čímž dosáhla nejlepšího výsledku ve workoutu 16.4 mezi ženami. Z mužů ji na první příčku ve workoutu doprovodil Josh Bridges se svými 330 opakováními.

Co se týče celkového průběžného pořadí, už jde do tuhého. Do konce Open zbývá pouze jeden soutěžní úkol. V tuto chvíli vede celosvětový žebříček mužů Noah Ohlsen, čtyřiadvacetiletý atlet z Miami, z žen momentálně drží prvenství Jamie Greene, také čtyřiadvacetiletá závodnice původem z Nového Zélandu, ovšem momentálně žijící a trénující CrossFit ve Spojených arabských emirátech.

Poslední WOD ale ještě může s výsledky hodně zatočit, takže to bude napínavé!

Atleti s celosvětově nejlepšími výsledky ve WODu 16.4
p. muži ženy
1. Josh Bridges - 330 opak. Julie Abildgaard - 318 opak.
2. Richard Froning Jr. - 315 opak. Ragnheiður Sara Sigmundsdottir - 316 opak.
3. Travis Mayer - 314 opak. Carol-Ann Reason-Thibault - 314 opak.


WOD 16.4 v brněnském gymu CrossFit Destiny

Workouty Open, ale i obyčejné tréninky musí být v CrossFit Destiny vždy pořádným soubojem, když se vezme, že tu spolu cvičí takoví chlapáci jako Filip Trojovský a Michal Velkov a k tomu ještě čas od času dorazí další hecíř do trojice, a to Michal Mička. Kluci spolu ale nejen soupeří, ale před každým WODem Open také spolupracují. "Dost probíráme strategii předem a v pátek (první pokus) zkoušíme přístup „na prase", tj. narvu start a ke konci zrychlím. Většinou ale vyjde jen první bod," směje se Filip Trojovský, který se momentálně nachází spolu s Michalem Merganičem na děleném prvním místě českého žebříčku. Závodník tento výsledek ale bere s rezervou, protože zaprvé, letos závodí za tým CrossFit Destiny S14, takže jeho výsledek je součástí celku, a zadruhé ví, že český žebříček v Open se nerovná žebříčku top CF atletů v Česku, protože (slovy Filipa):

1. někteří čeští špičkoví atleti Open nejedou
2. na závodech máš jen jednu šanci, tady máš 4 dny
3. během měsíce můžeš lehce onemocnět a tím pádem spadnout, kdežto na závody buď jedeš, nebo ne
4. něco by se ještě našlo :-D
5. Michal Mička je stejně nejlepší :-D

Filip Trojovský absolvoval Open již v minulých dvou letech, a tak vzpomíná: "Rok 2014 jsem šel Open po 3 měsících CrossFitu a jel jsem každý WOD +- 5x. V podstatě jsem opravdu ten měsíc jezdil jen workouty Open. Nicméně opravdu hodně jsem se z toho naučil. V roce 2015 už jsem byl zkušenější, alespoň jsem si to myslel, ale ono nic. :) Zase to byla ukázka mnoha chyb, ale posunulo mě to dál. Fakt je ten, že když něco berete opravdu vážně, když vám o něco jde, ať už jsou to závody, kvalifikace, nebo Open, pak vás to posouvá dále, protože do toho dáváte maximum. Proto se snažím co nejvíce závodit a trénovat pod tímto tlakem."

Jak ze zatím líbily Filipovi workouty Open 2016? "První WOD se mi hodně nelíbil, nicméně jsem příjemně překvapen, že i když je to více o dechu než o síle, tak se držím. Věnoval jsem tomu 2 měsíce intenzivnějšího kondičního tréninku, takže jsem rád, že vidím, že to k něčemu je," raduje se atlet z Brna a specificky k WODu 16.4 říká: "Mně osobně WOD 16.4 zkomplikovalo mé nachlazení, jinak jsem asi největší problém viděl v poměrně velkém množství opakování těžkých deadliftů a ve standardech na HSPU. Za sebe bych tam raději viděl HS walk nebo free HSPU, což je mnohem lépe hodnotitelné než nějaké „standardy“ HSPU."

Workouty Open 2016 ovšem v CrossFit Destiny nejede jen Filip Trojovský a Michal Velkov. Oficiálně je do soutěže přihlášeno celkem 11 atletů z této tělocvičny a ti, co nejsou přihlášeni, také nepřijdou zkrátka. "Workouty zkoušíme na lekcích v pátek, ale žádná scale varianta, pěkně Rx!" říká hrdě Trojovský.


Nejlepší čeští závodníci WODu 16.4

Po WODu 16.4 se o první příčku českého žebříčku mužů dělí dva závodníci, a to Michal Merganič a Filip Trojovský. Mezi ženami k žádnému překvapení nedošlo, WOD 16.4 stejně jako všechny předchozí vyhrála Michaela Palová, která i nadále vede český ženský žebříček.

V rámci evropských tabulek se zatím nejlepšího umístění podařilo dosáhnout Zdeňkovi Weigovi, který je ve své kategorii 45 - 49 let pátý, stejně tak se vede Janu Vantuchovi, který je ve své kategorii 16 - 17 let také pátý, sedmou příčkou na evropském žebříčku se může pyšnit atletka z kategorie 16 - 17 let Anna Budínská, Marika Hudzíková je ve své kategorii 45 - 49 let na 11. příčce a Sláva Kovář, kategorie 55 - 59 let, na 33. místě.

Všem českým atletům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v posledním workoutu Open 2016!


Nejlepší čeští muži a ženy ve WODu 16.4
p. muži ženy
1. Michal Merganič - 250 opak. Michaela Palová - 237 opak.
2. Filip Trojovský - 239 opak. Soňa Karásková - 213 opak.
3. Jiří Holub - 235 opak. Lucie Ohnheiserová - 192 opak.

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 45 - 49 let ve WODu 16.4
p. muži ženy
1. Zdeněk Weig - 193 opak. Marika Hudzíková - 179 opak.
2. Wil Rivas - 165 opak. -
3. Josef Mika - 263 opak. scaled -

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 50 - 54 let ve WODu 16.4
p. muži ženy
1. Jaroslav Thér - 157 opak. -
2. - -

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 55 - 59 let ve WODu 16.4
p. muži ženy
1. Sláva Kovář - 182 opak. -

Nejlepší čeští závodníci v kategorii 14 - 15 let ve WODu 16.4
p. chlapci dívky
1. - Tereza Zlámalová - 153 opak.

Nejlepší čeští závodníci v kategorii 16 - 17 let ve WODu 16.4
p. chlapci dívky
1. Jan Vantuch - 207 opak. Anna Budínská - 182 opak.
2. Lukáš Vojtek - 184 opak. -
3. Jiří Liener - 178 opak. -


Průběžné pořadí závodníků v rámci ČR

Nejlepší čeští muži a ženy po čtyřech workoutech
p. muži p. ženy
1. Michal Merganič 1. Michaela Palová
1. Filip Trojovský 2. Soňa Karásková
3. Renato Concolino 3. Darina Sedláková
3. Michal Mička 4. Adéla Kolmanová
3. Martin Štěpánek 5. Karolína Minksová


Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce Jatomi Fitness Palladium hledá trenér...
Hledáme aktivního trenéra/trenérku do Jatomi fitness Palladium.
práce Posila do trenérského týmu Fitko Václ...
Do zavedeného klubového fitness na Václavském náměstí hledáme nové kolegy a kolegyně na pozici os...
práce Nabídky práce
Akutně hledáme lektorku na cca 2 měsíční záskok (do května) zaběhnuté lekce TABATA - každé Ponděl...
práce Hledáme recepční do MTV Fitness
Hledáme recepční do fitness centra MTV Fitness & Squash Praha 9 - Kyje. Zajímáte o fitness a rádi komunikujete s lidmi? Tak se s Vámi rádi potkáme! Požadujeme: příjemné vystupování, spolehlivost, pracovitost, základní,uživatelskou znalost PC, trestní bezúhonnost Nabízíme: příjemné sportovní prostředí a výborný kolektiv, firemní benefity (volný vstup do všech poboček MTV Fitness, solárium a další). Nástup možný ihned. Své životopisy zasílejte spolu s fotkou na email: silviemtvfitness@seznam.cz
bazar Snožování technogym
Prodáme snožování technogym, 6900,- V dobrém stavu, máme nové a tyto pošleme dále.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra