Reklama:

CrossFit: Reebok CrossFit Games 2016 - výsledky po WOD 16.2

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Do výsledkové tabulky celosvětové crossfitové soutěže Reebok CrossFit Games už jsou zapsané i výkony atletů z druhého workoutu Open 2016. V tomto WODu přišly na řadu i těžké činky, ovšem atleti se k nim museli "prokousat" přes lehčí váhy, toes to bars a double unders. WOD 16.2 závodníkům názorně demonstroval, že síla a pracovní kapacita musí jít ruku v ruce.

Mezi ženami se ve světové konkurenci s úkolem nejlépe vypořádala Kara Webb, která předvedla fantastický výkon, když všech pět kol dokončila ještě téměř pět minut před časovým limitem, v hlavní kategorii mužů získal v druhém týdnu soutěže prvenství Ben Smith, který svých 430 opakování zvládl v čase 16:54.

Ohlášen WOD 16.2
Jak vypadá?

V celkovém pořadí nyní vede tabulku mezi muži Josh Bridges, následovaný Noahem Ohlsenem a Frederikem Aegidiusem, top 3 mezi ženami momentálně reprezentují jména Emily Bridgers, Katrin Tanja Davidsdottir a Jamie Greene.

Atleti s celosvětově nejlepšími výsledky po WODu 16.2
p. muži ženy
1. Ben Smith Kara Webb
2. Richard Froning Jr. Brooke Wells
3. Mathew Fraser Ragnheiður Sara Sigmundsdottir


WOD 16.2 v CrossFit Hradec Králové

V gymu CrossFit Hradec Králové si prý cíleně závodníky nepěstují, jak říká jeho majitel Martin Štěpánek. Většina jeho klientů nemá závodní ambice, chodí si zacvičit proto, aby si zlepšili kondici, aby se odreagovali a měli ze sebe lepší pocit. Ovšem Martin Štěpánek sám je velký závodník a ještě k tomu filuta, rád občas své "ovečky" ponoukne k vyššímu výkonu. K tomu účelu nyní využívá i workouty Open, které dostávají návštěvníci jeho gymu "příkazem".

Co se týče WODu 16.2, naprostá většina lidí z CrossFit Hradec Králové absolvovala jeho modifikovanou Scaled verzi, jelikož v Rx variantě by se nedostali přes první kolo. To ovšem nebylo důležité. Podstatné bylo vyzkoušet si své vlastní momentální možnosti. Na otázku, kdo byl u nich v gymu nejšikovnější, Martin odpovídá diplomaticky: "Nejšikovnější byli všichni." K tomu lišácky dodává, že řada lidí přitom zjistila, že mají na podstatně víc, než si myslí, a také že ty nejintenzivnější pocity v těle mohou být ještě intenzivnějí.

Oficiálně přihlášené závodníky do Open 2016 má tato hradecká tělocvična celkem tři. Jedním z nich je právě i její majitel Martin Štěpánek, který je už ostříleným závodníkem. Jak se mu WOD 16.2 zamlouval a kolik zkoušel pokusů? "Chtěl jsem dát jen jeden pokus, ale byl jsem nějak roztržitý a nenastavil jsem si dopředu 'poslední' činku, asi jsem si myslel, že tam nedolezu. Na příkaz kouče (a po dohodě se svým špatným svědomím) jsem teda dal ještě druhý pokus. Při WODu pro mě byla nejhorší gymnastika, tedy TTB. Tolik singlů, co jsem měl, to nenatočil ani božskej Kája za celou kariéru," vtipkuje atlet z Hradce, kterému se zopakování workoutu vyplatilo. Jeho výkon ve druhém týdnu Open se stal druhým nejlepším českým výsledkem.


Nejlepší čeští závodníci WODu 16.2

Vůbec nejlepšího výsledku mezi českými závodníky dosáhli při WODu 16.2 Filip Trojovský z CrossFit Destiny a Michaela Palová z CrossFit New Park, celkově nyní v ČR vedou žebříček Michal Merganič a Martin Štěpánek, kteří se dělí o první místo, v ženách je bezkonkurečně nejlepší Michaela Palová. Gratulujeme!

Nejlepší čeští muži a ženy ve WODu 16.2
p. muži ženy
1. Filip Trojovský Michaela Palová
2. Martin Štěpánek Darina Sedláková
3. Michal Velkov Soňa Karásková

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 45 - 49 let ve WODu 16.2
p. muži ženy
1. Zdeněk Weig Marika Hudzíková
2. Dan Taylor -
3. Josef Mika (scaled) -

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 50 - 54 let ve WODu 16.2
p. muži ženy
1. Jaroslav Thér -
2. Petros Kalpakcis -

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 55 - 59 let ve WODu 16.2
p. muži ženy
1. Sláva Kovář -

Nejlepší čeští závodníci v kategorii 14 - 15 let ve WODu 16.2
p. chlapci dívky
1. - Tereza Zlámalová

Nejlepší čeští závodníci v kategorii 16 - 17 let ve WODu 16.2
p. chlapci dívky
1. Jan Vantuch Anna Budinská
2. Luděk Procházka -
3. Lukáš Vojtek -


Průběžné pořadí závodníků v rámci ČR

Nejlepší čeští muži a ženy po dvou workoutech
p. muži p. ženy
1. Michal Merganič 1. Michaela Palová
1. Martin Štěpánek 2. Darina Sedláková
3. Filip Trojovský 2. Soňa KaráskováSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.03.10:04Lucie - Prolinkovali jsme text v úvodu článku se zprávou o vyhláše..
11.03.06:57daymoon - Prosím zkopírujte tabulku s rozpisem cviků z článku ohláše..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra