Reklama:

Seth Feroce se vrací
na scénu! Bude závodit?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Seth Feroce na Europa Supershow 2010

Málokterý kulturista prožil tak raketový vstup do prostředí vrcholového bodybuildingu jako Seth Feroce. Americký závodník v roce 2009 na NPC Nationals jako na své třetí soutěži v kariéře dokázal vybojovat profesionální kartu, aby na vítězné vlně pokračoval i při svém profesionálním debutu na Europa Supershow 2010, kde ovládl zápolení v tehdejší kategorii do 202 liber. V životě ale není nic zadarmo a honba za objemy v dalších letech u mladého závodníka vyústila ve zdravotní potíže. Svázán očekáváními sponzorů a lidmi z celého fitness průmyslu se Seth navíc začal nacházet pod tlakem, který se negativně odrážel i na jeho rodinném životě. Ve chvíli, kdy si uvědomil, že jej kulturistika přestala bavit a z vášně se stala pouhá práce, se tak rozhodl, že je čas na změnu, a s rokem 2013 se jeho jméno ze scény vytratilo.

Zdálo se, že nadobro. Seth v západní Pensylvánii začal nový život, založil si vlastní krajinářskou společnost, která se věnovala stavbě opěrných zdí, drenáží, údržbě trávníků i dalším terénním pracím, užil si tvrdou dřinu a začal cítit, že se vrací zpět do života. Později, aby si našel vytížení i mimo venkovní sezónu, začal pracovat pro jednu bezpečnostně-poradenskou společnost a z dočasného zaměstnání se brzy stala práce na plný úvazek. Po boku amerických patriotů, které tato profese poměrně logicky přitahovala, v něm začala klíčit myšlenka, aby se vrátil do veřejného života a světa sociálních sítí s novou společností zaměřenou na výrobu a prodej oblečení All American Roughneck, jejíž filosofie má vycházet právě z amerického patriotismu, lásky k rodině, tvrdé práci, zbraním, jídlu, pivu, whisky a doutníkům.

Přibližně ve stejné době Seth získal i motivaci k tomu, aby se znovu vrátil k tréninku, a to když své osmileté dceři před jejím vystoupením na závodech v gymnastice vyprávěl o tom, jak je důležité se nikdy nezdávat. V reakci na to totiž následovala nevinná dětská otázka, proč Seth skončil s kulturistikou a už nezvedá činky. Feroce myšlenky na návrat do posilovny od té chvíle nemohl dostat z hlavy a po rozmluvě s kolegou z profesionální divize IFBB Jasonem Huhem začal znovu zvedat železo s tím, že se bude v první řadě bavit, ať už to bude přinášet nějaké výsledky, nebo ne.

S koncem loňského prosince bylo vše na rozjezd společnosti All American Roughneck připraveno a Seth získal pro svůj comeback z ústraní dalšího silného spojence. Suplementovou společnost Prime Nutrition, mezi jejíž tváře se nově zařadil a jejíž výrobky užíval už po několik posledních měsíců. Znamená to vše, že se vrátí i k závodění? Na zcela konkrétní odpověď na tuto otázku je zřejmě ještě brzy. Současná forma jednatřicetiletého Feroceho nicméně napovídá tomu, že to není nepravděpodobné, a podobně vyznívají i další náznaky. Zakladatel a výkonný ředitel Prime Nutrition Aaron Singerman v reakci na komentář redaktora magazínu Muscular Development Davida Bayeho o tom, že Sethův návrat může borcům z kategorie do 212 liber způsobit pořádné potíže, totiž nikterak nemlžil a přidal narážku, že to klidně může být i v kategorii open.


Seth Feroce v propagačním videu společnosti All American Roughneck


Seth Feroce na fotografiích z posledních týdnů


Použité elektronické zdroje:

 • Bodybuilder Seth Feroce Is Back With The All American Roughneck Apparel Line [online] [cit 2016-01-21]. Dostupné na https://isolatorfitness.com.

  Foto:
  www.instagram.com
  www.bodybuilding.com

  Video:
  www.youtube.com


 • Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  22.01.16:10Som_v_nutricnej_ketoze - Seth sa inšpiroval Jasonovym `plnofúzom` *2*
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
  Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra