Reklama:

Jak na první krůčky
v posilovně?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Začátečníci

V e-shopu Ronnie.cz můžete od minulého roku zakoupit knihu Základy tréninku a sportovní výživy vhodnou pro všechny začátečníky, kteří chtějí vynakládat své úsilí efektivně a brzy vidět první skutečné výsledky.

Autorem této publikace je Ing. Jan Smejkal, redaktor Ronnie.cz, jehož články patří na našem serveru k těm nejčtenějším. Věříme, že i tato publikace si najde mnoho příznivců a pomůže při prvních krůčcích v posilovně.

Jan Smejkal začíná příručku popisem specifik tréninkového programu začátečníka a ihned se tím dostává k nejčastějším omylům v posilovně. A protože se pohybuje v oblasti silových sportů už od 80. let, omyly začátečníků měl již možnost prozkoumat důkladně.

Jak na úspěšný trénink?

Na omyly navazuje desatero předpokladů úspěšného tréninku. Základy, kterými je dobré se řídit, pokud chcete maximalizovat efektivitu Vašeho tréninkového úsilí. A pokud znáte předpoklady úspěšného tréninku, můžete se do něj konečně pustit. V příručce jsou popsány osvědčené cviky na jednotlivé partie spolu se základními rozpisy tréninkového programu pro začátečníky. V úvahu jsou brány i nejčastější chyby, kterých se začátečníci dopouštějí.

Důležitost sportovní výživy

Téměř celá druhá polovina příručky se pak zaměřuje na velmi důležité znalosti ve sportovní výživě. Po zajímavém výkladu historie výživy v kulturistice následuje vysvětlení fungování lidského metabolismu spolu s popisem účinku a významu jednotlivých složek stravy. Vše je vysvětleno jednoduše a srozumitelně i pro naprostého začátečníka. Neznamená to ale, že by byly vynechány důležité detaily - naopak! Zaměřením na chybné postupy a domněnky začátečníků je protkána i část o výživě. Na konci výživové části je několik stran věnováno i suplementaci, která je často tím prvním, po čem začátečníci sahají. Celá výživová část je zakončena soupisem praktických rad a výživových doporučení, která můžete ihned zapojit do svého každodenního života.

Stručný a užitečný pomocník

Kniha Základy tréninku a sportovní výživy (1.) je užitečným průvodcem prvními osmi týdny v posilovně pro všechny, kteří chtějí mít ucelené a stručné informace na jednom místě a chtějí vytěžit ze svého tréninku a stravy maximum.


Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJay Cutler - prohlídka nového skladu...
Cechoslovak (13:05) • Jay Cutler 100 000 odberatelov, Filip Grznar 70 000 odberatelov... Sledovanost nic ne...
magazínMistrovství Moravy a Slezska mužů a ž...
HaniisLevrone (10:27) • Sranda jak chybi nekteri medailisti na vyhlaseni 😁 to je fakt komedie, ze by se jeden p...
magazínArnold Classic South America 2018 s ú...
Cechoslovak (15:22) • Bud si to uziva divak v IFBB Jima Maniona (ma na co pozerat), alebo top 6 ELITE PRO za...
magazínFamózní Steve Laureus 3 týdny před Pi...
Cechoslovak (15:18) • A co je na Laureusovi lepsie ako na vyssie spomenutych??? Nafuknuty hrudnik ? Neforemne...
magazínArnold Classic South America 2018 s ú...
reveira (13:31) • Lepší vítězit ve druhé lize a vydělat si peníze než se koukat na známé borce,ale odjížd...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra