Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

CrossFit Games: Ben Smith a Katrin Tanja Davidsdottir nejlepšími atlety planety

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ben Smith - The Fittest Man on Earth

Na soutěži CrossFit Games se Ben Smith objevil již sedmkrát, až letos se tomuto pětadvacetiletému atletovi podařilo získat titul The Fittest Man on Earth.

Ben Smith začal s CrossFitem ve svých šestnácti letech, na Games se poprvé probojoval v roce 2009 jako devatenáctiletý. Nejvíce se mu dařilo v roce 2011 a 2013, kdy skončil třetí.

V letošním roce bylo po ukončení individuální kariéry neporazitelného Riche Froninga otázkou, kdo se ujme osiřelého trůnu. Velkým favoritem byl Mathew Fraser, loni na CrossFit Games druhý, ve hře byl ale i Dan Bailey, Scott Panchik, Noah Ohlsen, Ben Smith a další top atleti, kteří během soutěže museli čelit velikému tlaku, a to nejen fyzickému, ale i mentálnímu. Nejlépe celou soutěž se všemi jejími nástrahami zvládl právě Smith.

"Bylo to jiné, cítil jsem to. Byl jsem odhodlaný a mentálně připravený," řekl Smith o svém rozpoložení při letošních Games.

Smith vyhrál z velké míry díky svým vyrovnaným finišům. Poté, co skončil 34. na sandbagu, se již po celý zbytek soutěže nedostal níže než na 11. příčku, klíčovým pro něj bylo prvenství v disciplíně Heavy DT a Soccer Chipper i druhé místo v soutěži Clean and Jerk a Snatch Speed Ladder.

Jeho vítězství ale nebylo snadné, na záda mu neustále dýchal také velmi odhodlaný Mathew Fraser. Když atleti nastoupili k disciplíně Padal to the Metal, vedl Smith před Fraserem o pouhých osm bodů.

Do finále Smith nastoupil sebevědomě, ovšem záhy měl problémy s těžkými kettlebelly. Už už se zdálo, že by ho mohl Fraser dohnat, když se Smith ještě vzchopil, rychle dokončil několik posledních deadliftů a dorazil do cíle jako čtvrtý, čímž zpečetil své celkové vítězství.

Katrin Tanja Davidsdottir - The Fittest Woman on Earth

Ženská vítězka letošních CrossFit Games Katrin Tanja Davidsdottir nebyla právě sběratelkou vítězství v jednotlivých soutěžích, zvítězila jen v části finálového workoutu Pedal to the Metal 2. Její síla ovšem byla v tom, že tato atletka dokázala zůstat klidná a koncentrovaná po celou dobu soutěže a v žádné disciplíně neskončila na horším než 21. místě.

V průběhu soutěže se Davidsdottir přetahovala o první místo se Sarou Sigmundsdottir. V disciplíně Midline ovšem první jmenovaná zabojovala a získala čtvrté místo, což bylo společně s faktem, že tak skončila před Sigmundsdottir, rozhodující pro její konečné vítězství. Stálo ji to ale enormní úsilí, výsledkem čehož bylo to, že ze stadiónu byla schopná odejít pouze s podporou dvou zdravotníků. "Dala jsem tomu to nejlepší, co ve mně bylo," řekla po soutěži atletka.

Katrin Tanja Davidsdottir vyhrála CrossFit Games 2015 poté, co se v loňském roce po nezdařeném šplhu na laně v Regionals do Games nepropracovala.