Reklama:

Výživová poradna
- nová rubrika na Ronnie.cz

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Pro otázky o cvičení a celkově o tréninku již existuje místo, kde se můžete dozvědět odpovědi na vše, co Vás zajímá. Je jím tréninková poradna. Nyní bychom rádi začali novou, neméně důležitou rubriku, a to poradnu výživovou.

Jak jste již zvyklí, když si s něčím nevíte rady, když Vás něco zajímá, nebo jenom třeba chcete potrápit autora otázkami o cvičení, tréninku a různých metodách, tak využíváte tréninkové poradny. Sami ale dobře víte, že tvrdý a kvalitní trénink je jen jedna část celku, který se, pokud není kompletní, bude chovat jako řetěz - výsledky budou vždy ovlivněny nejslabším článkem. Nyní můžete s naší pomocí zdokonalit svůj životní styl v oblasti správné výživy.

Máte obecné otázky typu „Jaká je pro mě vhodná snídaně?“ „Čeho se vyvarovat večer?“ „Jakou stravu zařadit před tréninkem?“ nebo Vás zajímají konkrétnější věci - například „Kolik gramů bílkovin bych měl během dne přijmout?“ „Co si myslíte o tomhle produktu?“ „Jaká je vhodná suplementace pro mé potřeby a cíle?“ „Jak správně začít s redukční dietou?“ Tak přesně pro Vás je určena tato poradna. Byl bych rád, kdyby Vaše dotazy byly co nejkonkrétnější a nejrozsáhlejší. Věřím, že odpovědi na výše uvedené "obecné" otázky si snad každý dokáže sám vyhledat během několika vteřin, Vy se ptejte s dodáním detailnějších informací.

Samozřejmě jsem nestačil nastínit ani část témat, která Vás mohou zajímat, ale od toho tu právě tato rubrika vznikla. Je jedno, zda jste vrcholový kulturista, nebo maratonec, nebo třeba nesportujete vůbec. Nezáleží na tom, jste-li žena, muž, nebo se chcete zeptat na něco pro své ratolesti. Byl bych rád, kdyby tato poradna pokryla potřeby široké veřejnosti. Předpokládám, že Vaše dotazy budou směřované z větší části na oblast výživy sportovní, ale určitě se nebojte zeptat i na jakoukoliv jinou věc.

Odpovědět se budu snažit dle svých, doufám bohatých, znalostí a zkušeností, ale samozřejmě nejsem chodící encyklopedie. Proto, pokud si nebudu s něčím vědět rady, objeví se tu i názory jiných odborníků, které budu citovat.


Jak dotaz položit?

Nerad bych měnil zaběhnutou a Vám známou technickou stránku poradny, proto využijte formuláře pod článkem.

Předem bych se rád omluvil, ale určitě nebude v silách mých ani nikoho jiného odpovědět na všechny dotazy jednotlivě, ale vždy se budu snažit vybrat nejčastější témata a podobné dotazy a vytvořit tak odpověď, která bude reagovat na více respondentů.

Jak dotaz formulovat? To je na Vás, ale prosím, vycházejte z toho, že na otázky typu „Co je to protein?“ nebudu vůbec reagovat. Snažte se být maximálně konkrétní. Pokud se bude jednat o otázku přímo k Vaší postavě, Vašemu somatotypu, snažte se poskytnout co nejvíce informací o sobě (věk, váha, výška, charakter povolání, pohybové aktivity...), protože na detailech záleží.

Čas od času se tu možná objeví i nějaká ukázková chyba, nějaký příklad špatného postupu. Ať již z důvodu mírného odlehčení atmosféry a třeba i trochy smíchu, nebo proto, že negativní emoce, co si budeme povídat, jsou vždycky nejlepší způsob, jak něco udělat příště lépe.


To by bylo krátce k představení nové poradny. Budu se brzy těšit na Vaše zajímavé dotazy a věřím, že zde naleznete odpověď právě na ten svůj.

S pozdravem a „dobrou chuť“,

Vít Živný
odborný redaktor Ronnie.cz


Položte svůj dotaz o výživě a suplementaci!

Vaše jméno / nick:
Váš e-mail:
Váš dotaz do poradny:Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.03.18:02Majka - Prosím Vás, striktně posílejte své dotazy přes formulář v ..
02.03.20:01revengee - zdravim.chcel by som sa spytat najma na stravovanie po 18 ..-1
02.03.17:24Mr.IuS - Děkuji za přivítání a těším se na Vaše dotazy a příspěvky ..
02.03.15:48eSko - Vítej, kolego. *79* +1
02.03.15:36Gerallt - Goog Idea*79*
02.03.15:31Ikee - To je doopravdy dobrý nápad a doufám, že pomůže co nejvíce..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže - Ferrigno...
Ashok (11:00) • Sakra, 4 flek, skoro .... :D .... ale nakonec i to beru jako uspech, obvykle koncim v t...
magazínCancun Elite Pro 2017 - výsledky a fo...
František_67 (23:11) • Odpověď na otázku níže ohledně prezentace na pódiu by mne u závodníka takových kvalit,...
magazínCancun Elite Pro 2017 - výsledky a fo...
ZdenekRazic (21:56) • sakra proc ten Dalibor nezapracuje na lepsi prezentaci? jak pozovani, tak hlavne vystup...
magazínTrénink shybů - vše, co potřebujete v...
Ming (18:04) • můžete mi prosím vysvětlit značení tempa cvičení? Děkuji
magazínCancun Elite Pro 2017 - výsledky a fo...
Hockey1000 (12:53) • Z těhlech záběrů z tohodle úhlu nelze nic relevantně posoudit. Daliborovi jsem přál umí...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2017 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2017 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra